Živě

Sedmatřicetiletý Ammann se rozhodl pokračovat v kariéře

30. května 2019 10:27 - Bern

Švýcarský skokan na lyžích Simon Ammann se po pečlivém uvážení rozhodl pokračovat v kariéře. Sedmatřicetiletý čtyřnásobný olympijský vítěz a světový šampion řekl, že ještě neztratil motivaci ani zápal pro skákání, třebaže od listopadu 2014 nepoznal radost z vítězství.

 

Twitter

Na stupních vítězů ve Světovém poháru byl Ammann, který na OH 2002 v Salt Lake City a o osm let později ve Vancouveru vyhrál oba individuální závody, naposledy loni v lednu v Kulmu. V uplynulé sezoně byl nejlépe šestý v Planici, v celkovém hodnocení Světového poháru obsadil 24. místo.

"V závěru sezony jsem si potvrdil, že když jsem zdravý, stále dokážu skákat na vysoké úrovni," řekl Ammann, jenž má v SP na kontě 23 vítězství a v ročníku 2009/10 seriál ovládl i celkově.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.