Rubriky:

Lyže a snowboard

Sdruženář Pažout je poprvé letním mistrem republiky

5. října 2019 16:25 - Lomnice nad Popelkou/Jilemnice

Ondřej Pažout se stal na dnešním šampionátu v Lomnici nad Popelkou a Jilemnici poprvé mistrem republiky v letní severské kombinaci. Závodník Dukly Liberec porazil v souboji juniorských mistrů světa obhájce titulu Tomáše Portyka. Třetí skončil jejich klubový kolega Lukáš Daněk.

 

Ivana Roháčková

Pažout si po skokanské části na můstku K70 vypracoval před Portykem půlminutové vedení, které v pětikilometrovém běhu na kolečkových lyžích uhájil. Pro první titul mezi dospělými si v chladnu a dešti dojel s náskokem 18 sekund, Daněk ztratil více než tři čtvrtě minuty.

"S výkonem na můstku jsem spokojený, soutěžní skok se mi povedl. V běhu to bylo náročné, protože trať byla mokrá a klouzala. Od začátku jsem nasadil svoje tempo, které bylo pomalejší, ale postupně jsem zrychloval. Když k tomu přičtu i výkony v letní Grand Prix, tak po čase u mne zase převažují před blížící se zimní sezonou pozitiva," uvedl jednadvacetiletý sdruženář v tiskové zprávě.

Letní mistrovství ČR v severské kombinaci v Lomnici nad Popelkou a Jilemnici (Semilsko):
Muži:
1. Pažout 12:13,3
2. Portyk -18,4,
3. Daněk (všichni Dukla Liberec) -53,4
Junioři:
1. Šimek (Dukla Liberec) 12:48,1
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.