Razýmová navázala na životní výkon a doběhla devátá

Ruka (Finsko)

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová den po životním pátém místě udržela ve stíhačce na 10 km volnou technikou elitní desítku a v celkovém pořadí třídílného úvodu Světového poháru v Ruce skončila devátá. Pro vítězství si ve Finsku dojela norská favoritka Therese Johaugová, kterou na stupně vítězů doplnily dvě krajanky.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Johaugová a Klaebo z Norska vyhráli stíhačku v RuceVideo: sntv

Osmadvacetiletá Razýmová se v sobotu blýskla pátou pozicí na klasické desítce a do dnešní závěrečné stíhačky miniseriálu Ruka Triple vyrážela ze sedmého místa. První desítku česká běžkyně v průběhu závodu ani jednou neopustila a do cíle dojela dvě minuty po Johaugové, na kterou měla původně manko 54 sekund.

Na první body v sezoně dosáhla další česká reprezentantka Petra Nováková, jež se s číslem 38 propracovala na devětadvacátou pozici. Sandra Schützová byla šedesátá.

Desetinásobná mistryně světa Johaugová suverénně navázala na vítězství ze sobotní klasiky a v cíli byla o 1:11 minuty dřív než soupeřky. Souboj o druhé místo vyhrála v norském souboji Heidi Wengová nad Astrid Jacobsenovou.

Muži vyrazili na trať v 11:25. Třídílný miniseriál v Ruce na úvod SP běžců na lyžích vyhrál norský obhájce prvenství Johannes Klaebo. Michal Novák se prosadil na 30. pozici.