Výborně! Skikrosařka Kučerová skončila sedmá v Megeve

Megeve

Skikrosařka Nikol Kučerová si sedmým místem ve francouzském středisku Megeve vylepšila sezonní maximum ve Světovém poháru. Do elitní desítky se zkušená třicetiletá lyžařka dostala po téměř dvou letech.

Česká skikrosařka Nikol Kučerová.

Kučerová si před Vánoci v Innichenu po delší době vyjela postup z kvalifikace a tamní 14. pozici vylepšila před dvěma týdny o tři příčky v kanadské Nakisce. V Megeve dnes vyhrála čtvrtfinále, ze semifinále už do bojů o druhou medaili v SP neprošla a v malém finále předčila bývalou mistryni světa Rakušanku Andreu Limbacherovou.

Na účast v Top Ten čekala Kučerová v rámci Světového poháru 18 závodů od března 2018, kdy byla šestá v Sunny Valley v Rusku. Ke světové špičce se pak přiblížila loni na mistrovství světa v americkém Solitude, kde skončila sedmá.

V Megeve dnes triumfovali Kanaďané Kevin Drury a Marielle Thompsonová. Před zbývajícími dvěma závody v Sunny Valley a Veysonnaz vedou seriál Drury a Sandra Näslundová ze Švédska. Kučerová je sedmnáctá.