Riiber vyhrál i druhý závod v Seefeldu, Portyk byl 27.

Seefeld

Lídr Světového poháru sdruženářů Jarl Magnus Riiber z Norska vyhrál i druhý závod miniseriálu Seefeld Triple. Jediný český reprezentant na startu Tomáš Portyk bodoval na 27. pozici.

Norský sdruženář Jarl Magnus Riiber vyhrál i druhý závod miniseriálu Seefeld Triple.

Dvaadvacetiletý Riiber si doběhl ve dvanáctém závodu sezony pro jubilejní 10. vítězství s obřím náskokem 67 sekund před krajanem Jörgenem Graabakem. Riiber vyhrál už skokanskou část, navíc těžil z faktu, že v minisérii se přenášejí odstupy z předchozích závodů.

Třetí doběhl Němec Vinzenz Geiger. Jediný sdruženář, jenž v tuto zimu dokázal porazit Riibera, v pátek prohrál spurt o druhé místo s Graabakem.

Jarl Magnus Riiber během skokanské části závodu Světového poháru v severské kombinaci v Seefeldu.

Portyk byl po skoku třicátý a v desetikilometrovém běhu si polepšil o tři místa. Na Riibera ztratil tři a půl minuty. Pro Ondřeje Pažouta skončil prodloužený víkend v Rakousku už v pátek, kdy zlomil v běhu lyži a závod nedokončil.

Seefeld Triple uzavře v neděli maraton s během na 15 km. Celkový vítěz získá dvojnásobnou porci 200 bodů.