Rubriky:

Lyže a snowboard

Obojživelnice Ledecká? Snowboard zůstává schovaný. Chybí mi, přiznává

7. února 2020 18:52 - Garmisch-Partenkirchen

Za svoji schopnost přecházet z lyží na snowboard a zpět sklízí obdiv po celém světě, jenže v této zimě Ester Ledecká nedostává mnoho příležitostí ukázat, jak se dokáže bleskově adaptovat. Na vině je termínový kalendář, zrušené snowboardové závody a zejména parádní vstup dvojnásobné olympijské vítězky do lyžařské sezony, kde je ve hře o malý glóbus za sjezd.

 

ASC Dukla/Ivana Roháčková

Snowboardistky mají zatím odjetých sedm závodů, čtyřnásobná vítězka SP nastoupila do dvou. S parádní bilancí druhého a prvního místa, jenže další start na prkně jen tak nepřidá.

„Snowboard mi chybí. Doufala jsem, že pojedu příští týden v Lackenhofu, ale ten taky zrušili,“ posteskla si Ledecká. Další start přichází reálně v úvahu až za měsíc v Livignu při předposlední zastávce snowboardového Světového poháru.

Ester Ledecká na trati při tréninku sjezdu v Ga-Pa.

Gianni Auletta, ČTK/AP

Vše zlé je ale k něčemu dobré, mnohdy hektické přesuny, které ulehčovaly i přelety vrtulníkem, ubíraly Ledecké energii, což letos pocítila při návratu na lyže v Bansku po svém jediném snowboardovém bloku.

Jak Ledecká uvízla v Rusku. Janek vysvětloval, že nejsme nepřátelé, líčí

„Zrovna jsem byla nemocná, do toho ty přesuny a padla na mě deka,“ vzpomíná. „Takže teď ten volný týden využiju k oddechu a naberu trochu energie, protože odpočinku v sezoně moc nebylo,“ připouští. „Ale stejně mě mrzí, že ten snowboard moc nevychází,“ nezapře duši závodnice.

Michal Osoba (Ga-Pa), Právo

Časová osa: Lyže a snowboard