Dressen vyhrál v SP druhý sjezd za sebou, Feuz je zatím bez globu

Saalbach

Německý lyžař Thomas Dressen vyhrál sjezd Světového poháru v Saalbachu a navázal na dva týdny starý triumf v Garmisch-Partenkirchenu. Švýcar Beat Feuz skončil s odstupem sedmi setin sekundy druhý a musel odložit oslavy malého křišťálového globu. Dva závody před koncem vede před Dressenem v hodnocení disciplíny o 194 bodů.

Němec Thomas Dressen při sjezdu v Saalbachu.

Šestadvacetiletý Dressen, jenž v Saalbachu před pěti lety debutoval v SP, přitom dnešní závod málem nedokončil. Hned v úvodu ho rozhodil velký náraz do nohy. "Už jsem ani nepočítal s tím, že mi ta lyže zůstane na noze a připravoval jsem se na to, abych to ustál a nespadl," řekl televizní stanici ZDF.

V druhé polovině zkrácené trati ale Dressen zajel výborně a sám byl v cíli překvapen, že je před mistrem světa Feuzem. Za ním se seřadili další tři švýcarští reprezentanti, třetí skončil v těsném pořadí s odstupem devíti setin Mauro Caviezel.

Sjezd v Saalbachu se jel jako náhrada za Světový pohár v Číně, kde se nemůže závodit kvůli epidemii koronaviru. Rakouští organizátoři převzali na poslední chvíli pořadatelství místo Jen-čchingu, kde si měli lyžaři podle původního plánu 15. a 16. února vyzkoušet nové tratě pro olympijské hry v roce 2022.