Klaebo neprohrál sprint ani doma v Drammenu, Češi nebodovali

Již šestnácté vítězství v řadě vybojoval norský lyžař Johannes Hösflot Klaebo ve sprintech Světového poháru. Nadvládu potvrdil i před svými fanoušky v Drammenu, kde naprostou dominanci domácích Norů narušil jen pátý Rus Alexandr Bolšunov, vedoucí běžec seriálu.

Johannes Hösflot Klaebo z Norska při závodě v Lahti, ilustrační foto.

Klaebo ve sprintu v rámci SP neprohrál od listopadu 2018 a má na dosah čtvrtý malý křišťálový glóbus. V této disciplíně dominoval poosmé v sezoně, čímž vyrovnal svůj rekordní počin z minulé zimy. A to jsou ještě tři sprinty v kalendáři.

Cekem má trojnásobný olympijský vítěz z Pchjongčchangu 2018 i loňského mistrovství světa v Seefeldu na kontě už 37 pohárových prvenství. Mezi ženami dnes dominovala Švédka Jonna Sundlingová. Čeští reprezentanti na body nedosáhli.

Blízko postupu do elitní třicítky byli na 33. místě Michal Novák a o příčku horší Petra Hynčicová. Luděk Šeller zlomil v zatáčce lyži a výsledkovou listinu uzavřel, Tereza Beranová doběhla čtyřicátá.

"Jsem naštvaný a smutný. Nevím, kde jsem mohl ztratit až dvanáct vteřin, protože výkon, techniku, tempo i lyže bych hodnotil jako výborné. Pravdou je, že závod byl tradičně silně obsazený, vlastně se jedná o skutečnou světovou špičku a já věděl, že postupová hrana bude těsná," řekl Novák pro svazový web.

O víkendu se Světový pohár přesune do Osla, kde se představí z dnešní české čtveřice jen Novák. Doplní ho Petr Knop, Adam Fellner a Kateřina Razýmová. Ženy v sobotu čeká třicítka klasicky s hromadným startem, muži v neděli poběží 50 kilometrů.