Rubriky:

Lyže a snowboard

Je čas jít dál. Tyhle lyžařské krásky už na svazích neuvidíme

24. března 2020 06:15 - Praha

Lyžování milovaly, teď však nastal čas jít dál. Příští sezonu už na svazích neuvidíme dvě krásky. Němka Christina Ackermannová a Norka Nina Haverová-Lösethová se rozhodly ukončit svou bohatou kariéru. „Možná jsem nedosáhla tolika pódiových umístění a nezískala tolik medailí, ale mnoho mých dětských přání jsem si splnila,“ uvedla Haverová-Lösethová.

 

Profimedia.cz

O ukončení kariéry sice ještě neuvažovala, avšak situace ohledně šíření nákazy koronavirem její rozhodnutí změnila. „Tak a jsem na konci tohoto úžasného dobrodružství, které bylo mým životem v předchozích mnoha letech,“ napsala norská úspěšná slalomářka na sociální sítě.

„Ještě jsem neuvažovala o ukončení kariéry, ale vzhledem k tomu, co všechno se nyní děje, je jasnější, že v životě jsou mnohem důležitější věci, než jak rychle pojedu v dalších závodech. I když mi tato sezona přinesla mnoho radosti, nastal čas k odchodu. Možná jsem nedosáhla tolika pódiových umístění a nezískala tolik medailí, ale mnoho mých dětských přání jsem si splnila,“ pokračovala dál usměvavá lyžařka, která vystoupala i na stupínek nejvyšší.

Úspěchy sbírala nejen ve slalomu, ale i v obřím slalomu. Dvakrát vyhrála závod Světového poháru, třikrát byla druhá a třikrát třetí. Na olympijských hrách v Jižní Koreji přispěla k zisku bronzové medaile v závodu smíšených družstev. „Jsem vděčná za všechno, co mě lyžování naučilo, byla to moje škola života. Moje srdce je naplněné a nadšené, že začne novou životní kapitolu,“ dodala jednatřicetiletá lyžařka.

Christina Ackermannová.

Instagram Christiny Ackermannové.

Další slalomářkou, která se rozhodla odejít do důchodu je Christina Ackermannová. Německá kráska oslnila už jako juniorka, když na světovém šampionátu juniorů v roce 2010 ovládla slalom. V závodech Světového poháru stála na stupních vítězů dvakrát. Jednou byla druhá a jednou třetí. V letošní sezoně bylo jejím největším úspěchem čtvrté místo ve slalomu v Killingtonu.

„Po dvanácti letech ve Světovém poháru v alpském lyžování se loučím. Moje tělo a hlava již nejsou schopny tomu všemu dávat sto procent,“ vysvětlila na webu kicker.de Ackermannová, která se proslavila také odvážnými snímky, které nafotila pro pánský časopis.

Další legenda se loučí. Finský usměvavý rychlík, který nikdy nenašel olympijské štěstí

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard