Rubriky:

Lyže a snowboard

Sjezdařka Weiratherová ukončila ve 30 letech kariéru

25. března 2020 14:34 - Vaduz

Smutná zpráva pro fanoušky sjezdového lyžování. Lichtenštejnská hvězda Tina Weiratherová se po aktuální předčasně ukončené sezoně Světového poháru už na lyže nevrátí. Třicetiletá specialistka na superobří slalom, v němž na olympijských hrách v Pchjongčchangu vybojovala bronz za nečekanou šampionkou Ester Ledeckou, ve středu oznámila ukončení kariéry.

 

Twitter@skiweltcup_tv

"Měla jsem superúžasnou kariéru, přestože nijak zvlášť dobře nezačala," připomněla Weiratherová sedm operací kolena, které musela podstoupit do svých 21 let. V takřka desetiminutovém vzkazu fanouškům proto podstatnou část věnovala poděkování lékařům, kteří ji opakovaně dávali dohromady. "Dala jsem do toho všechno, abych svůj potenciál využila na maximum. A ne, nejsem těhotná," dodala.

Dcera lichtenštejnské lyžařské legendy a dvojnásobné olympijské vítězky Hanni Wenzelové a rakouského mistra světa ve sjezdu Hartiho Weirathera vyhrála ve Světovém poháru devět závodů a dvakrát získala křišťálový globus za celkové prvenství v super-G. Na mistrovství světa 2017 vybojovala ve své nejoblíbenější disciplíně stříbro, o rok později na olympiádě přidala bronz.

mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard