Rubriky:

Lyže a snowboard

Veterán Kasai na konec nemyslí a s koronavirem bojuje česnekem

6. dubna 2020 10:46 - Praha

Ani po nejhorší sezoně Světového poháru v kariéře nepomýšlí Noriaki Kasai na to, že by skončil se skoky na lyžích. Sedmačtyřicetiletý Japonec vyhlíží svou devátou olympijskou účast v Pekingu 2022 a proti nákaze koronavirem bojuje česnekem.

 

Twitter

"Příští rok bude můj. Budu pokračovat, abych se dostal na své deváté olympijské hry do Pekingu. Když má člověk cíl, není žádný čas promarněný," řekl mistr světa v letech z Harrachova 1992 Kasai internetovému portálu hochi.news.

Kasai se minulou zimu poprvé od debutu v roce 1988 nedostal v aktivně strávené sezoně (ročník 1993/94 vynechal) v žádném závodu Světového poháru do bodované třicítky. V prosinci vypadl trojnásobný olympijský medailista z reprezentačního A týmu, přišel o účast na Turné čtyř můstků a skákal s průměrnými výsledky v nižším Kontinentálním poháru.

Karanténa, zákaz návštěv… Koudelka se nemůže dočkat své rodiny. Má chuť dál skákat?

"Když to dobře půjde a budu nominován, začnu nejprve právě v Kontinentálním poháru. Jinak mě čekají i závody na národní úrovni," uvedl Kasai, jenž ve svém sportu překonal prakticky všechny věkové rekordy. Poslední medaili získal ve dvaačtyřiceti na MS 2015 ve Falunu, kde pomohl k bronzu v soutěži smíšených družstev.

I když ještě nepatří do rizikové skupiny, snaží se i on chránit proti nákaze koronavirem. "Manželka výborně vaří a každý den mi dělá jídlo s česnekem, který je dobrý na imunitní systém. Říká mi: Přece neprohraješ s koronou," uvedl veterán Kasai.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.