Hlavní obsah

Veterán Kasai na konec nemyslí a s koronavirem bojuje česnekem

6. 4. 2020 10:46

Ani po nejhorší sezoně Světového poháru v kariéře nepomýšlí Noriaki Kasai na to, že by skončil se skoky na lyžích. Sedmačtyřicetiletý Japonec vyhlíží svou devátou olympijskou účast v Pekingu 2022 a proti nákaze koronavirem bojuje česnekem.

Foto: Twitter

Noriaki Kasai.Foto: Twitter

Článek

"Příští rok bude můj. Budu pokračovat, abych se dostal na své deváté olympijské hry do Pekingu. Když má člověk cíl, není žádný čas promarněný," řekl mistr světa v letech z Harrachova 1992 Kasai internetovému portálu hochi.news.

Kasai se minulou zimu poprvé od debutu v roce 1988 nedostal v aktivně strávené sezoně (ročník 1993/94 vynechal) v žádném závodu Světového poháru do bodované třicítky. V prosinci vypadl trojnásobný olympijský medailista z reprezentačního A týmu, přišel o účast na Turné čtyř můstků a skákal s průměrnými výsledky v nižším Kontinentálním poháru.

"Když to dobře půjde a budu nominován, začnu nejprve právě v Kontinentálním poháru. Jinak mě čekají i závody na národní úrovni," uvedl Kasai, jenž ve svém sportu překonal prakticky všechny věkové rekordy. Poslední medaili získal ve dvaačtyřiceti na MS 2015 ve Falunu, kde pomohl k bronzu v soutěži smíšených družstev.

I když ještě nepatří do rizikové skupiny, snaží se i on chránit proti nákaze koronavirem. "Manželka výborně vaří a každý den mi dělá jídlo s česnekem, který je dobrý na imunitní systém. Říká mi: Přece neprohraješ s koronou," uvedl veterán Kasai.

Reklama

Sdílejte článek