Tragédie lyžařské superstar: Mohla jsem být s tátou, když umíral, za to jsem vděčná

22. dubna 2020 09:41 - Praha

Zažívá nejtěžší období svého života. Druhého února letošního roku přišla lyžařská superstar Mikaela Shiffrinová o svého otce, který zemřel po pádu ze střechy svého domu. Od té doby se dvojnásobná olympijská šampionka na svazích neobjevila. O tragédii, která zasáhla její rodinu, se rozpovídala pro americká média.

 

Facebook

Pětašedesátiletý Jeff Shiffrin svou dceru podporoval na většině závodů a jak sama americká hvězda potvrdila, na její kariéru měl zásadní vliv. Z šoku z jeho úmrtí se jedna z největších hvězd alpského lyžování stále vzpamatovává. "Nejtěžší jsou večery. Vždy, když jdu spát, všechno se mi vrací. Nejsem schopná na to přestat myslet," vzpomíná na tragédii pětadvacetiletá lyžařka.

"S tátou jsem strávila spoustu času. A jsem vděčná, že jsem spolu s mojí rodinou mohla být i u jeho posledních chvil. Už to nebyl ten člověk, kterého jsem znala, ale naše srdce byla s ním," říkala se slzami v očích Shiffrinová.

Dojemný vzkaz slovenské hrdinky: Zůstaň doma, výhry jsou nepodstatné, vzkazuje hvězdné soupeřce

Trojnásobná vítězka Velkého glóbu promluvila i o osudném domu, z jehož střechy její otec spadl. "Táta strávil opravami toho domu spoustu času. Koupila jsem ho já, protože po něm moc toužil a hodně si ho přál. Dobře si pamatuji, jak povídal, že je to nádherné místo s krásným výhledem. A já s ním souhlasila," pokračuje ve vzpomínání Shiffrinová.

Rodinu tragédie sblížila

Otec americké lyžařky, který pracoval jako anesteziolog, svou dceru vedl k lyžování od dětských let. "Nikdy na něho nezapomeneme. Jeho fotografie máme po celém domě. Našla jsem i snímky z dětství a pověsila jsem si je na stěnu. Je to těžká doba, ale pomohla mi v tom, že jsem si uvědomila, jak moc jsem šťastná, že mám svou rodinu - mámu, bratra. Jsou to pro mě a já pro ně," říká legenda bílých svahů.

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová během obřího slalomu ve Špindlerově Mlýně.

Vlastimil Vacek, Právo

Shiffrinovou tak ani nemrzí, že Světový pohár byl kvůli pandemii zrušen. "Jsem asi jeden z mála sportovců, kterému to nevadí. Celá moje rodina miluje lyžování. A můj táta nebyl výjimkou. Ale teď jsou důležitější věci. A mně je teď také nejlépe, když jsem v horách, protože cítím, že tak mám k němu k němu blíž."

Americká legenda však posílá fanouškům nadějný vzkaz. "Poprvé od té tragédie cítím, že mi závodění začíná chybět a vidím sama sebe, jak zase stojím na startu. I můj táta by si to tak přál," uzavírá své vyprávění Mikaela Shiffrinová.

pan, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.