Další eso terčem pandemie. Koronavirem se nakazil mistr světa!

7. května 2020 11:58 - Paříž/Praha

Francouzský lyžař Alexis Pinturault rozšířil řady elitních sportovců, kteří bojují či se potýkali s nemocí Covid-19. Devětadvacetiletý mistr světa v kombinaci si postěžoval, že se mu ještě stále stoprocentně nevrátila chuť, rozeznává prý jen výrazně hořké, sladké, kyselé a slané vjemy.

 

Profimedia.cz

Pinturault obsadil v celkovém hodnocení Světového poháru druhé místo. Po 36 závodech, po nichž byla sezona kvůli šířící se nákaze koronaviru předčasně ukončena, ztrácel na vedoucího Nora Aleksandera Aamodta Kildeho 54 bodů.

Pikantní je, že začátkem dubna se Pinturault připojil ke sportovcům, kteří se rozhodli vydražit ve prospěch boje proti koronaviru součásti svého vybavení. Na dobrou věc věnoval helmu, v níž závodil ve Světovém poháru. V aukci za ni získal 19 600 eur (přes půl milionu korun), později částku zdvojnásobil a celou sumu věnoval francouzským nemocnicím.

Plavecký šampion Van der Burgh: Nejhorší virus, jakému jsem čelil

mm, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.