Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžař Södergren musí na operaci kvůli podezření na rakovinu

21. listopadu 2008 15:47 - ÖSTERSUND

Švédskou reprezentaci běžců na lyžích musel těsně před startem Světového poháru opustit Anders Södergren, protože lékaři mají podezření, že onemocněl rakovinou varlat.

Jednatřicetiletý držitel bronzové olympijské medaile ze štafety a tří cenných kovů z mistrovství světa se podrobí operaci. Zatím není jasné, jestli bude Södergren ještě v této sezóně závodit.

"Je to vážně neuvěřitelné. Jsem v životní formě a místo závodů musím na operaci. Ale tohle jsou věci, které člověk nebere na lehkou váhu," citovala agentura SID rodáka z Östersundu, který získal v roce 2003 na mistrovství světa v italském Val di Fiemme stříbrnou medaili v běhu na 50 km volnou technikou za vítězným Martinem Koukalem.

Během své kariéry vyhrál Södergren tři závody Světového poháru a desetkrát triumfoval na švédském šampionátu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.