Sjezd SP v Lake Louise vyhrála Vonnová, Záhrobská nebodovala

Americká lyžařka Lindsay Vonnová vyhrála s velkým náskokem dnešní první sjezd této sezony Světového poháru v kanadském Lake Louise. Česká slalomářská specialistka Šárka Záhrobská na body s více než dvousekundovou ztrátou těsně nedosáhla, skončila jedenatřicátá.

Záhrobská sice se startovním číslem 31 předčila i vítězku čtvrtečního tréninku Anju Pärsonovou ze Švédska, ale nakonec se do nejlepší třicítky nedostala. K bodům jí chyběly pouhé tři setiny sekundy, v průběžném pořadí SP je šestá.

Vonnová, která sjezd v Lake Louise vyhrála už popáté a v SP triumfovala popatnácté v kariéře, porazila druhou Italku Nadiu Fanchiniovou o 61 setin sekundy a vede průběžné pořadí poháru. "Chtěla jsem tu zdejší vítěznou tradici udržet i letos a jsem moc ráda, že se mi to povedlo," řekla čtyřiadvacetiletá Američanka. Ve větru a za snížené viditelnosti skončila na zkrácené trati třetí Maria Rieschová z Německa.

V Lake Louise se v sobotu pojede další sjezd a v neděli superobří slalom.

SP - Lake Louise:
1. Vonnová (USA) 1:26,10, 2. N. Fanchiniová (It.) -0,61, 3. Rieschová -0,69, 4. Stechertová (obě Něm.) -0,90, 5. Holausová a Fischbacherová (obě Rak.) obě -0,93, 7. Brydonová (Kan.) -1,00, 8. Fenningerová (Rak.) -1,12, 9. Mazeová (Slovin.) -1,13, 10. Gisinová (Švýc.) -1,26, ...31. Záhrobská (ČR) -2,21.