Rubriky:

Lyže a snowboard

Bauer plánuje dřinu ve výšinách

8. prosince 2008 09:13 - LA CLUSAZ/PRAHA

Skrýval se v nekonečném přívalu vloček a tak trochu i ve stínu těch, kteří táhli tempo. Tak si to koneckonců běžec na lyžích Lukáš Bauer při třicetikilometrové bitvě na širokých tratích ve francouzkém La Clusaz přál.

„Chci zjistit, co mi nejde, a zaměřit se na to, protože v Liberci se jede padesátka volně s hromadným startem a je potřeba vědět, co dělat,“ bral jako test na únorový světový šampionát na domácí půdě víkendovou bitvu s jednotným výběhem desítek nažhavených dravců.

Po jedenáctém místě v bruslařské třicítce se v nedělní štafetě už neukázal. „Jsem docela nastydlý a rozhodli jsme se šetřit síly. Mrzí mě to s ohledem na kluky, ale nedá se nic dělat,“ vysvětloval. Balil, mířil na další soustředění v Alpách.

„Teď zamířím do výšky, kde se nachlazení často více projeví. A padnout do nemoci by mohlo ohrozit přípravu na Tour de Ski,“ přemítal a plánoval dřinu v přípravě ve velké nadmořské výšce a zaměření na povánoční start v etapovém klání.

Do svátků zvažuje už jen jediný velký závod – o víkendu v Davosu ve,své‘ klasické patnáctce. „Původně jsem jet nechtěl, ale teď to vypadá, že na ni vyrazím,“ dodal.

vap, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.