Rubriky:

Lyže a snowboard

Záhrobská v těžkém super-G nebodovala, poprvé vyhrála Gutová

20. prosince 2008 12:22 - SVATÝ MOŘIC

Nejlepší česká lyžařka Šárka Záhrobská nenavázala na 18. místo z prvního superobřího slalomu sezóny v Lake Louise a v sobotu ve Svatém Mořici skončila bez bodů. Slalomová mistryně světa obsadila za hustého sněžení a špatné viditelnosti 41. pozici, z premiérového vítězství ve Světovém poháru se radovala teprve sedmnáctiletá Švýcarka Lara Gutová.

Mladá domácí lyžařka startovala s číslem jedna a na zkrácené trati stanovila čas 57,38, který už žádná z jejích soupeřek nepřekonala. I kvůli náročným podmínkám, které například agentura SID označila za neregulérní. Sníh navátý na sjezdovku nestačili pořadatelé odstraňovat, což se spolu s nedobrou viditelností postaralo o výpadky mnoha lyžařek.

Z prvních třiceti startujících nedojelo do cíle hned devět včetně vedoucí ženy SP Lindsey Vonnové z USA, Němky Marie Rieschové či Kanaďanky Emily Brydonové, jež zajela druhý nejrychlejší čas v pátečním super-G v rámci superkombinace.

Vyhrála Gutová

Gutová vyhrála s náskokem 63 setin sekundy před krajankou Fabienne Suterovou, která byla druhá i v Kanadě. Třetí skončila Italka Nadia Fanchiniová, vítězka super-G z Lake Louise. Domácím závodnicím dnešní závod sedl, mezi nejlepšími sedmi bylo hned kvarteto Švýcarek.

"Vítězství zrovna tady je překrásné, zvlášť kvůli tomu, že ho viděla na vlastní oči moje rodina," uvedla Gutová, jež se dnes stala nejmladší vítězkou v superobřím slalomu SP v historii. "Zažila jsem nový pocit, byla jsem v cíli hodně nervózní. Normálně jsem v klidu, teď jsem ale musela čekat, jak zajedou ostatní," dodala juniorka, jež na sebe upozornila už v minulé sezoně. Právě doma ve Svatém Mořici skončila letos v únoru třetí ve sjezdu, přičemž těsně před koncem upadla a do cíle doklouzala.

Záhrobská ztratila 2,59 sekundy

Šestá žena z páteční superkombinace Záhrobská startovala s číslem 29 a na Gutovou ztratila 2,59 sekundy. Její devatenáctiletá reprezentační kolegyně Klára Křížová obsadila s odstupem 2,95 sedmačtyřicáté místo z padesáti.

V sobotu se měl ve Svatém Mořici původně jet sjezd, nicméně pořadatelé obě rychlostní disciplíny prohodili, protože na neděli je lepší předpověď počasí.

Super-G:

1. Gutová 57,38, 2. Suterová (obě Švýc.) -0,63, 3. N. Fanchiniová (It.) -0,87, 4. Pärsonová (Švéd.) -1,01, 5. Hospová (Rak.) -1,05, 6. Dettlingová -1,06, 7. Aufdenblattenová (obě Švýc.) -1,07, 8. Janyková (Kan.) -1,09, 9. Götschlová (Rak.) -1,19, 10. Mazeová (Slovin.) -1,21, ...41. Záhrobská -2,59, 47. Křížová (obě ČR) -2,95.

Průběžné pořadí (po 2 ze 7 závodů): 1. Suterová a N. Fanchiniová obě 160, 3. Gutová a Pärsonová obě 100, 5. Fischbacherová (Rak.) 86, 6. Dettlingová 64, ...28. Záhrobská 13.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 35 závodů): 1. Vonnová (USA) 438 b., 2. Poutiainenová (Fin.) 400, 3. Rieschová (Něm.) 378, 4. Hospová 368, 5. Pärsonová 348, 6. Zettelová (Rak.) 272, 7. Záhrobská 254.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.