Rubriky:

Lyže a snowboard

Při Tour de Ski se bude rozdělovat přes 16 miliónů korun

23. prosince 2008 17:14 - LIPSKO

Mezinárodní federace FIS rozdělí mezi nejúspěšnější závodníky blížící se Tour de Ski v běhu na lyžích 930 000 švýcarských franků (zhruba 16,2 miliónu korun). Celkový vítěz obdrží 131 250 franků, finanční odměny dostane nejlepší desítka mužské i ženské kategorie.

Ohodnoceny budou také jednotlivé etapy. První tři si mezi sebe rozdělí vždy deset tisíc franků, nejlepší pětice v hodnocení sprintů dalších dvacet tisíc. Lyžař, který bude zahajovat další etapu s červeným trikotem průběžného lídra, má zajištěn bonus 2500 franků. Finanční prémii dostanou i tři nejlepší týmy konečného pořadí národů.

V loňské sezóně si celkový vítěz prestižní Tour de Ski Lukáš Bauer přišel celkem na 163 tisíc franků, což v té době bylo zhruba 2,6 miliónu korun. Tak vysokou prémii za jednorázový podnik ještě žádný český lyžař nikdy nezískal.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.