Rubriky:

Lyže a snowboard

Němci se obávají o budoucnost své části skokanského Turné

2. ledna 2009 08:39 - GARMISCH-PARTENKIRCHEN

Němečtí pořadatelé Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích se obávají o budoucnost své části seriálu kvůli globální hospodářské krizi. Od května je čeká jednání o podmínkách smlouvy na prodej reklamních práv, která vyprší v příštím roce a dosud přinášela každému z dějišť Oberstdorfu a Garmisch-Partenkirchenu 950 000 eur.

 

Ondřej Lazar Krynek - skoky.net

S nadějemi proto Němci vzhlížejí především ke svojí momentální jedničce a aktuálně šestému muži Turné Martinu Schmittovi, jehož případné úspěchy mohou skokanský Grand Slam v zemi zachránit. "Když budeme mít úspěchy, samozřejmě to posílí naši pozici. Z tohoto pohledu by mohly být výkony Martina Schmitta požehnáním," uvedl marketingový šéf německého svazu Stefan Krauss s tím, že očekává potíže se sháněním takového partnera, který přispěje částkami alespoň v dosavadní výši.

Uskrovnit se musel v současných podmínkách svaz a reprezentanti. Nová smlouva o televizních právech na všechny přenosy z lyžařských závodů Světového poháru na německém území prý přinese oproti minulosti ročně o pět milionů eur méně, a tak domácí federace bez náhrady škrtla balík prémií pro sportovce ve výši dvou milionů eur. Při Turné tak namísto možných až 150 000 eur nedostanou Schmitt a spol. od svazu nic.

ČTK

ČT sport Crans Montana - sjezd žen dnes 10:00
20210122T10:00:00+0100
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.