Rubriky:

Lyže a snowboard

Snowboardové závody v Mariánských Lázních pojedou i Japonci

2. ledna 2009 13:42 - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Mariánské Lázně budou o víkendu hostit závody Evropského poháru snowboardistů v paralelním slalomu. Na startu se představí závodníci z jedenácti evropských zemí a Japonska.

"Celkem máme přihlášeno 135 závodníků, z toho asi 85 mužů. Přijedou i jezdci, kteří se pravidelně umisťují v první desítce Světového poháru," řekl v pátek novinářům manažer úseku snowboardingu svazu lyžařů Miroslav Schimmer.

Závodů, které zároveň odstartují třetí sezonu O2 Snowboard Tour, se zúčastní i přední čeští snowboardisté Zuzana Vojtěchová, Jana Šindelářová nebo Viktor Brůžek. Ten by se rád prosadil do první desítky a troufá si i na boj o stupně vítězů.

Mistr republiky v paralelním slalomu Petr Šindelář nedorazí kvůli zranění, které si způsobil ve středu ve Špindlerově Mlýně. "Má zlomený malíček. I když u snowboardistů se nikdy neví...," konstatoval Schimmer.

V Mariánských Lázních se snowboardový závod na sjezdovce Slalomák pojede už potřetí. Součástí závodního víkendu bude i exhibice na skoku Big Air a několika dalších překážkách.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.