Snowboardisté Novotný a Heiník postoupili na MS z kvalifikace

GANGWON

Čeští reprezentanti Michal Novotný a Pavel Heiník postoupili na mistrovství světa ve snowboardingu z kvalifikace snowboardcrossu do hlavního závodu. Nejlepších 32 mužů a 16 žen bude v korejském Gangwonu o medaile usilovat ve vyřazovacích bojích v neděli.

Největší česká naděje Novotný, druhý muž z nedávného závodu Světového poháru v Bad Gasteinu, zajel 28. čas s více než třísekundovou ztrátou na nejrychlejšího Markuse Schairera z Rakouska. Dokonce poslední postupové místo obsadil Heiník, jenž o setinu sekundy porazil dalšího Čecha Jakuba Flejšara. Emil Novák skončil dvaačtyřicátý.

V soutěži žen unikl Martině Krejčové postup zhruba o sekundu, v kvalifikaci obsadila 23. pozici.

Šampionát v Gangwonu je pro snowboardisty jednou z možností, jak se dostat na olympijské hry ve Vancouveru. Místo v českém týmu zajistí reprezentantům nejhůře 16. pozice v Gangwonu, mezinárodní kritéria jsou však mírnější. Podle Mezinárodní lyžařské federace FIS má nárok nejhůř 25. snowboardista na MS, který má na svém kontě v žebříčku FIS 120 bodů.

Mistrovství světa ve snowboardingu - kvalifikace snowboardcrossu:
Muži: 1. Schairer (Rak.) 56,56, 2. De le Rue (Fr.) -0,37, 3. Caduff (Švýc.) -0,39, ...28. Novotný -3,05, 32. Heiník -3,44, 33. Flejšar -3,45, 42. Novák (všichni ČR) -5,75.
Ženy: 1. Nobsová 1:00,55, 2. Franconová -0,52, 3. Freiová (všechny Švýc.) -0,53, ...23. Krejčová (ČR) -4,83.