Rubriky:

Lyže a snowboard

VIDEO: Světoví freerideři otestovali prašan v olympijském Soči

26. ledna 2009 19:09 - PRAHA

Necelý měsíc otevřený lyžařský areál Krasnaja Poljana u Soči, kde se za pět let odehrají boje o olympijské medaile, přivítal první elitní závodníky. Hluboký prašan a strmé kopce západního Kavkazu v minulém týdnu patřily nejlepším freeriderům, kteří zde odstartovali svou letošní světovou Tour.

 

archiv

Soutěže lyžařů a snowboardistů, jimž je jízda po upravených sjezdovkách cizí, se zúčastnilo šestapadesát závodníků a závodnic ze všech koutů světa. „Zdejší hory nabízejí neuvěřitelné terény, všichni jsme už natěšení, až se do toho pustíme,“ nechala se slyšet loňská vítězka Tour Elyse Saugstadová před startem extrémních závodů.

Ceny pro nejlepší si nakonec mezi lyžaři odnesli Američanka Jess McMillanová a Švéd Sverre Liliequist, jezdcům na prknech vládli Aline Bocková z Německa a Cyril Neri ze Švýcarska.

V komplexu Krasnaja Poljana se nachází 18 vleků, šest lanovek a zatím ubytování pro více než 8000 lidí. Do roku 2014 by mělo na pobřeží Černého moře vyrůst jedenáct velkých olympijských objektů. U většiny z nich se začíná se stavbou od nuly.

pn, Sport.cz

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.