Albrechtovi se zanítila zraněná plíce, lyžař je dál v kómatu

27. ledna 2009 11:12 - INNSBRUCK

Zraněný lyžař Daniel Albrecht je nadále udržován v umělém kómatu a podle lékařů je jeho stav nadále stabilní, třebaže se objevil zánět v pacientově zraněné plíci. Innsbrucká klinika v prohlášení uvedla, že pacient přečkal další klidnou noc a komplikace neprovázejí ani mozkolebeční trauma, které utrpěl při těžkém pádu ve čtvrtečním tréninku na sjezd Světového poháru v Kitzbühelu.

"Za současných podmínek podpory dýchání je i funkce plic stabilní," uvedli lékaři.

Albrecht nicméně v plicích stále drobně krvácí a část pohmožděného dýchacího orgánu nyní postihl zánět. "Tento druh zánětu se projevuje zhruba v 80 procentech zranění tohoto typu. Laboratoř jeho zárodek podchytila, takže lékaři jsou schopni zcela cíleně nasadit odpovídající antibiotika," uvádí se v prohlášení.

Právě stav zraněné plíce nedovoluje lékařům zahájit postupné probouzení švýcarského lyžaře z umělého spánku. Budou k tomu moci přikročit až v případě zlepšení.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: