Rubriky:

Lyže a snowboard

Závody SP mužů a žen v Ga-Pa byly kvůli mlze zrušeny

31. ledna 2009 13:22 - GARMISCH-PARTENKIRCHEN

Kvůli špatné viditelnosti způsobené hustou mlhou se v sobotu v Garmisch-Partenkirchenu neuskutečnil ani jeden ze dvou plánových závodů Světového poháru lyžařů. Organizátoři museli přeložit na neděli superobří slalom žen a zrušit sjezd mužů.

Pro lyžařky včetně Šárky Záhrobské a Kláry Křížové měl být sobotní závod generálkou na mistrovství světa ve Val d'Isére, kde je v úterý na programu jako první právě superobří slalom. Podle organizátorů by se mělo super-G na nové trati na sjezdovce Kandahar jet v neděli od 10:30 mezi koly mužského slalomu, která jsou naplánována na 10:00 a 13:15.

Lyžaři měli zahájit dnešní program v 11:00, ale kvůli mlze byl start po půlhodinách odkládán až do 14:30, kdy ho pořadatelé definitivně odvolali. V té době už bylo jasné, že se nestihne uskutečnit ženské super-G, jež se mělo jet poté na totožné trati.

 

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.