Biatlonistka Vítková získala opět stříbro ve stíhačce na MSJ

Biatlonistka Veronika Vítková získala na juniorském mistrovství světa stejně jako loni stříbrnou medaili ve stíhacím závodě na 10 kilometrů. Dvacetiletá reprezentantka, jež startuje i mezi elitou ve Světovém poháru, v neděli v kanadském Canmore nestačila pouze na skvělou běžkyni Miriam Gössnerovou z Německa.

Vítková využila k zisku první medaile pro českou výpravu v dějišti olympijských her 1988 dobrou výchozí pozici ze sprintu, v němž obsadila páté místo. Na medailových místech se pohybovala od první střelby a po čtvrté položce dokonce odjížděla ze střelnice jako první.

Brzy se však kolem ní prohnala Gössnerová, která zvítězila i přesto, že musela absolvovat osm trestných okruhů. Dorostenecká mistryně světa z roku 2006 Vítková, jež chybovala čtyřikrát, na ni ztratila jedenáct sekund. Bronz získala vítězka sobotního sprintu Nicole Wötzelová z Německa.

Další Češky Veronika Zvaričová a Gabriela Soukalová obhájily své 14. a 15. místo, Jana Bečajová se posunula o pět příček na 35. pozici.

Biatlonové MS juniorů:
Junioři (stíhací závod 12,5 km): 1. Hofer (It.) 34:20,3 (6 tr. okruhů), 2. Schempp (Něm.) -17,0 (2), 3. Boe (Nor.) -28,4 (3), ...24. Kristejn -4:11,8 (6), 56. Exler (oba ČR) -10:06,9 (8).
Juniorky (stíhací závod 10 km): 1. Gössnerová (Něm.) 33:56,9 (8), 2. Vítková (ČR) -11,0 (4), 3. Wötzelová (Něm.) -18,5 (3), ...14. Zvařičová -3:41,6 (7), 15. Soukalová -4:01,5 (6), 35. Bečajová (všechny ČR) -8:08,7 (7).