Rubriky:

Lyže a snowboard

Lídr Světového poháru Kostelič odjel z MS domů léčit se

7. února 2009 16:22 - VAL D´ISERE

Vedoucí muž Světového poháru sjezdařů Ivica Kostelič opustil dějiště světového šampionátu ve francouzském Val d'Isere. Kvůli bolestem zad nebyl schopen po úvodním super-G nastoupit ani do dnešního sjezdu a vrátil se do Chorvatska, kde se pokusí rychle vyléčit, aby se příští neděli mohl zúčastnit alespoň závěrečného slalomu.

"Je jisté, že nepojede pondělní superkombinaci a na 99 procent ani obří slalom," uvedl mluvčí chorvatské výpravy Vedran Pavlek. "Je možné, že zkusí alespoň slalom," dodal.

Devětadvacetiletý Kostelič je mistrem světa ve slalomu z roku 2003. Letos nabral skvělou formu a ve Světovém poháru vede o 36 bodů před Francouzem Jean-Baptistou Grangem. Bratr pětinásobné mistryně světa Janici Kosteličové ve Val d'Isere původně plánoval nastoupit do všech pěti disciplín, ovšem zranění ze slalomu v německém Ga-Pa dva dny před startem mistrovství se ukázalo jako vážnější, než se původně zdálo.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.