Rubriky:

Lyže a snowboard

Sjezd žen na MS byl kvůli sněhu a mlze přeložen na pondělí

8. února 2009 15:24 - VAL D´ISERE

Sjezd žen na mistrovství světa v alpském lyžování byl přesunut na pondělí. Ve francouzském zimním středisku Val d'Isere v noci na dnešek sněžilo a organizátoři nestihli sjezdovku dostatečně připravit. Navíc kvůli mlze panovala špatná viditelnost.

Pořadatelé původně zahájení závodu dvakrát odložili, ovšem ani dvě hodiny navíc oproti původnímu startu nepomohly. Závod tak byl o den odložen, čas pondělního startu dosud nebyl oznámen.

Špatná viditelnost silně ovlivnila i sobotní sjezd mužů, při kterém měla jen úvodní šestice závodníků jasné počasí. Toho využil k vítězství Kanaďan John Kucera, který měl startovní číslo 2. Většina favoritů již musela startovat za mlhy, což se projevilo na jejich časech.

Kvůli počasí byly zrušeny i sobotní trénink sjezdu žen a dnešní trénink mužů pro superkombinaci.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.