Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžař Albrecht je bez teplot, lékaři jej pomalu probouzejí

11. února 2009 13:33 - INNSBRUCK

Stav zraněného švýcarského lyžaře Daniela Albrechta se lepší. Lékaři innsbrucké kliniky oznámili v pravidelném prohlášení, že sjezdař je po drobném zákroku, při němž mu byla o víkendu po komplikacích se zánětem odsáta z pohmožděných plic tekutina, opět bez teplot. Může tak pokračovat jeho postupné, byť stále velmi pomalé probouzení z umělého spánku.

V něm se Albrecht nachází od 22. ledna, kdy měl těžký pád v tréninku na sjezd v Kitzbühelu. Nyní se už podle lékařů zlepšil stav jeho zraněné plíce natolik, že může dojít k opakovanému pokusu zaktivovat samovolné dýchání. "Tím se otevřou další oblasti plic a orgán se bude moci stabilizovat," uvádí se v prohlášení. Mozkolebeční trauma má bezproblémový průběh.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.