Rubriky:

Lyže a snowboard

Biatlonista Jarošenko měl další pozitivní test

15. února 2009 12:05 - PCHOJNGČCHANG

Biatlonista Dmitrij Jarošenko měl další pozitivní test na doping. Ruský reprezentant podle Mezinárodní biatlonové unie (IBU) zakázané látky užíval nejen před prosincovými závody Světového poháru v Östersundu, ale také o měsíc později v Oberhofu. Jde tak již o třetí dopingový případ dvaatřicetiletého Jarošenka v sezóně.

Ruský biatlonista podle prohlášení IBU odmítl analýzu B vzorku, čímž se v podstatě k dopingu přiznal. Unie nyní čeká, až dostane od laboratoře kompletní dokumentaci, poté bude o Jarošenkově osudu rozhodovat její komise.

Jarošenkovi již hrozí trest za předchozí dva pozitivní nálezy při závodech SP v Östersundu. Kromě něj ve Švédsku dopovaly také jeho krajanky Jekatěrina Jurjevová a Albina Achatovová. IBU trojici hříšníků pozastavila činnost a všichni tak přišli o probíhající mistrovství světa v korejském Pchjongčchangu. Biatlonistům hrozí zastavení činnosti, které by je připravilo o start na olympiádě ve Vancouveru.

Jurjevová byla v době suspendace vedoucí ženou Světového poháru a v Koreji měla obhajovat zlatou medaili z vytrvalostního závodu. Achatovové patřila v celkovém pořadí seriálu šestá příčka a několikanásobný medailista z individuálních závodů SP Jarošenko byl tradičně členem ruských štafet.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.