Živě

MS ve sjezdovém lyžování v Cortině bude příští rok podle plánu

2. července 2020 16:12 - Lausanne

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování se v Cortině d'Ampezzo uskuteční v únoru 2021, jak bylo původně plánováno. Odklad o rok na březen 2022, o který v květnu kvůli koronaviru požádali italští pořadatelé, není podle Mezinárodní lyžařské federace (FIS) nutný. Rada FIS o tom informovala po dnešní videokonferenci.

 

Zdeněk Sluka

Region Veneto i středisko Cortina patří mezi oblasti, které pandemie koronaviru v Itálii těžce postihla. Vedle obětí na životech se krize podepsala i na místní ekonomice. Vzhledem k nejistému vývoji epidemiologické situace proto zástupci italské federace zimních sportů požádali o odklad MS až na období po olympijských hrách v Pekingu v roce 2022.

"Jsme rádi, že se nám podařilo najít řešení a šampionát v Cortině se uskuteční v původně plánovaném termínu v únoru 2021 a bude jedním z vrcholů zimní sezony FIS," řekl předseda FIS Gian Franco Kasper.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.