Živě

MS ve sjezdovém lyžování v Cortině bude příští rok podle plánu

2. července 2020 16:12 - Lausanne

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování se v Cortině d'Ampezzo uskuteční v únoru 2021, jak bylo původně plánováno. Odklad o rok na březen 2022, o který v květnu kvůli koronaviru požádali italští pořadatelé, není podle Mezinárodní lyžařské federace (FIS) nutný. Rada FIS o tom informovala po dnešní videokonferenci.

 

Zdeněk Sluka

Region Veneto i středisko Cortina patří mezi oblasti, které pandemie koronaviru v Itálii těžce postihla. Vedle obětí na životech se krize podepsala i na místní ekonomice. Vzhledem k nejistému vývoji epidemiologické situace proto zástupci italské federace zimních sportů požádali o odklad MS až na období po olympijských hrách v Pekingu v roce 2022.

"Jsme rádi, že se nám podařilo najít řešení a šampionát v Cortině se uskuteční v původně plánovaném termínu v únoru 2021 a bude jedním z vrcholů zimní sezony FIS," řekl předseda FIS Gian Franco Kasper.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.