Rubriky:

Lyže a snowboard

Raškův memoriál vyhrála Križnarová, desátá byla Indráčková

15. srpna 2020 13:01 - Frenštát pod Radhoštěm

Memoriál Jiřího Rašky ve Frenštátu pod Radhoštěm, jenž byl jediným závodem letní Grand Prix skokanek na lyžích, vyhrála stejně jako loni Slovinka Nika Križnarová. Nejlepší z pětice domácích reprezentantek byla desátá Karolína Indráčková.

 

Rajnošek Vladimír, ČTK

Devátý ročník Raškova memoriálu byl kvůli pokračující koronavirové pandemii nejen jediným závodem ženské GP, ale zároveň i první letošní letní akcí pod hlavičkou Mezinárodní lyžařské federace. Závod se v Beskydech konal bez přítomnosti diváků a také bez skokanek Japonska či Norska v čele se slavnou Maren Lundbyovou.

Bývalá juniorská mistryně světa Križnarová byla ve Frenštátu suverénní. Ovládla páteční trénink i obě dnešní soutěžní kola. Dvacetiletá závodnice předvedla nejdelší skoky dne 97,5 a 97 m a zvítězila o více než třicet bodů před letošní juniorskou světovou šampionkou Maritou Kramerovou z Rakouska. Třetí byla vítězčina krajanka Ema Klinecová.

Z Češek byla nejlepší stejně jako minulý rok Indráčková. Dvaadvacetiletá skokanka mohla pomýšlet na zopakování loňského šestého místa, po prvním kole byla osmá, ale v druhém kole v měnícím se větru z původních 90 metrů ubrala 10,5 a klesla na desátou pozici. Hned za ní s odstupem sedmi desetin bodu skončila bronzová medailistka z letošních olympijských her mládeže Štěpánka Ptáčková.

"První kolo se mi relativně povedlo, měla jsem i štěstí na vítr, takže jsem využila podmínek a dopadlo to dobře. Druhý skok mi vůbec nevyšel, asi zapracovala nervozita a v tom skoku bylo takové napětí, nezvládla jsem to. Ale jsem ráda, že ten první skok vyšel," uvedla Indráčková, jež si stejně jako ostatní skokanky pochvalovala, že si mohla zazávodit. "Bylo to pěkné. Ačkoli tady nejsou fanoušci, tak moderátor udělal pěknou atmosféru," dodala.

Globální zdravotní situace výrazně osekala i mužskou Grand Prix, z níž zbyly pouze dva závody v polské Wisle, jež se budou konat příští víkend. Na stejném místě by měl začít 21. listopadu nový ročník mužského Světového poháru, ženy mají první závody v prosinci.

Letní Grand Prix žen ve skoku na lyžích ve Frenštátu pod Radhoštěm:
1. Križnarová (Slovin.) 221,9 b. (97,5+90 m)
2. Kramerová (Rak.) 191,2 (95+93)
3. Klinecová (Slovin.) 189,4 (90,5+89,5)
...10. Indráčková 157,5 (90+79,5)
11. Ptáčková 157,0 (84+85)
15. Ulrichová 139,9 (84,5+84)
18. Jenčová 113,4 (74,5+76)
22. Pešatová (všechny ČR) 93,5 (74,5+65)
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.