Rubriky:

Lyže a snowboard

Legendární běžec Northug nebyl při rychlé jízdě pod vlivem drog

2. září 2020 13:15 - Praha

Bývalý hvězdný běžec na lyžích Petter Northug nebyl pod vlivem alkoholu ani drog, když ho norská policie v srpnu zastavila kvůli rychlé jízdě. V domě třináctinásobného mistra světa bylo poté nalezeno menší množství kokainu.

 

www.fis-ski.com

Policie dnes informovala o výsledku Northugovy krevní zkoušky na zakázané látky z 13. srpna. Tehdy dopravní policie zastavila čtyřiačtyřicetiletého Nora poté, co jel na úseku s limitem 110 km/h rychlostí 168 km/h.

Poté, co u jednoho z nejlepších běžců historie policie následně našla kokain, Northug se veřejně omluvil a přiznal, že má s drogami problémy. Do křížku se zákonem se dostal už v době aktivní kariéry v roce 2014, kdy pod vlivem alkoholu způsobil dopravní nehodu a z místa utekl. Byl odsouzen na 50 dnů do vězení a k pokutě.

Dám svá zlata za toaletní papír! Slavný rebel baví jako Céline Dion

Northug ukončil úspěšnou kariéru v roce 2012. Vedle 13 titulů mistra světa získal dvě olympijská zlata a dvakrát vyhrál celkové hodnocení Světového poháru.

ČTK

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.