Rubriky:

Lyže a snowboard

Sjezdařské MS by v Cortině mohlo být příští rok i s diváky

9. září 2020 15:33

Italští pořadatelé mistrovství světa ve sjezdovém lyžování doufají, že se příští rok v únoru bude moci v Cortině d'Ampezzo závodit alespoň před omezeným počtem diváků. Nyní se ve spolupráci s úřady snaží vypracovat taková pravidla a opatření, která by přítomnost publika umožnila.

 

O přesném počtu diváků je podle předsedy organizačního výboru Valeria Giacobbiho zatím těžké hovořit. "Ve srovnání se 120.000 fanoušků, se kterými jsme počítali před nástupem koronaviru, momentálně pracujeme se zhruba poloviční maximální kapacitou. To znamená celkem asi 50 až 60 tisíc diváků, takže asi 5000 na jeden den," uvedl na dnešní tiskové konferenci.

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování je na programu od 8. do 21. února. Nová sezona Světového poháru odstartuje 17. a 18. října tradičními obřími slalomy v rakouském Söldenu, kde se bude závodit bez diváků.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.