Rubriky:

Lyže a snowboard

FIS náhle propustila dlouholetou generální sekretářku Lewisovou

9. října 2020 22:09 - Oberhofen

Mezinárodní lyžařská federace (FIS) s okamžitou platností propustila svou dlouholetou generální sekretářku Sarah Lewisovou. Bývalá britská lyžařka byla po 20 letech odvolána z funkce pro "naprostou ztrátu důvěry". Federace v krátkém prohlášení oznámila, že její konec odhlasovala Rada FIS výraznou většinou.

 

SPORT INVEST/David Váňa

Nyní pětapadesátiletá Lewisová byla generální sekretářkou FIS od roku 2000 a byla letitou pravou rukou loučícího se šéfa federace Gian-Franca Kaspera. Švýcarský funkcionář šéfuje světovému lyžování od roku 1998 a letos chtěl ve funkci skončit. Kongres, na němž měl být zvolen jeho nástupce, byl však kvůli pandemii koronaviru odložen až na červen 2021.

Rada FIS dnes zároveň rozhodla o přeložení klasického mistrovství světa juniorů a lyžařů do 23 let v Zakopaném na žádost polských organizátorů z února 2021 až na rok 2022. O šampionát se místo toho v této sezoně podělí dvě střediska - běžci budou o medaile bojovat v italském Pragelatu, skokani a sdruženáři ve finském Lahti.

Ledecká a spol. v akci? S přísnými pravidly a bez dlouhých letů

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.