Rubriky:

Lyže a snowboard

Organizátoři MS v klasickém lyžování stále počítají s diváky

15. října 2020 19:03 - Oberstdorf

Organizátoři mistrovství světa v klasickém lyžování v Oberstdorfu stále počítají na přelomu února a března příštího roku s diváky na tribunách, nicméně v mnohem menším počtu než před několika měsíci. Na soutěže by mohly podle dnešních odhadů zhruba dvě tisícovky diváků na místa k sezení.

 

Benoit Tessier, Reuters

V červenci němečtí pořadatelé vzhledem k relativně příznivé koronavirové situaci tvrdili, že šampionát by se měl uskutečnit před plnými tribunami. Dnes šéf MS Moritz Beckers-Schwarz uvedl, že skokanské soutěže by mohlo sledovat naživo minimálně 2500 lidí, na běžeckém stadionu by mělo být nejméně 2000 fanoušků.

"Jsme pozitivně naladěni. Téma pandemie bereme velmi vážně a nehodláme nic riskovat," řekl Beckers-Schwarz. Diváci jsou podle něj důležití i pro samotné sportovce. "Je něco úplně jiného, když se člověk stane mistrem světa před pár funkcionáři a trenéry, než když jsou na stadionu minimálně dva tisíce lidí," řekl.

Nic je nezaskočilo! Česká biatlonová sestava byla nachystána na vše

O světové medaile ve skoku na lyžích, běhu a severské kombinaci se bude v Oberstdorfu soutěžit od 24. února do 3. března 2021.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.