Rubriky:

Lyže a snowboard

Po pádu na sjezdovce skončili lyžaři s krevní sraženinou v mozku

29. prosince 2010 11:23 - BORMIO

Kanadský lyžař Louis-Pierre Helie a Američan Marco Sullivan, kteří měli v úterním tréninku na středeční sjezd Světového poháru v Bormiu těžké pády, byli letecky přepraveni na speciální kliniku v Innsbrucku. Oba mají po nehodě krevní sraženinu v mozku, nicméně jsou ve stabilizovaném stavu a při vědomí.

 

Dominic Ebenbichler , Reuters

"Nejde o žádné ohrožení života. Musí se jen sledovat, jak se bude měnit tlak v mozku. Už spolu žertují," řekl ke stavu zámořských lyžařů mluvčí kanadského týmu.

Čtyřiadvacetiletý Helie byl po úterním pádu přepraven ze sjezdovky Stelvio vrtulníkem. O šest let starší vítěz jednoho závodu SP Sullivan zvládl dojet do cíle tréninku, i on však skončil v nemocnici v Sondalu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.