Rubriky:

Lyže a snowboard

Desátý Holubec si doběhl pro nejlepší umístění v SP biatlonistů

14. ledna 2011 16:29 - RUHPOLDING

Biatlonista Tomáš Holubec skončil ve sprintu v Ruhpoldingu desátý a dosáhl nejlepšího výsledku ve Světovém poháru v kariéře. Na vítězného Nora Larse Bergera ztratil při bezchybné střelbě minutu. V závodě bodovala kompletní česká čtveřice.

 

Matthias Schrader, ČTK/AP

Čerstvě pětatřicetiletý Holubec byl dosud nejlépe jedenáctý v únoru 2004 na mistrovství světa v Oberhofu. K prvnímu umístění v elitní desítce mu pomohla především bezchybná střelba. V závěrečném okruhu navíc předběhl tři závodníky, mezi nimi i francouzského olympijského vítěze z Vancouveru Vincenta Jaye.

Holubec si dal opožděný dárek k úterním narozeninám. "Mám to v Ruhpoldingu moc rád a narozeniny tady slavím každým rokem, ale v posledních letech jsem neměl moc důvodů k oslavám. Před rokem jsem se tu připravil o olympiádu. Vůbec jsem takový výsledek nečekal, o to je krásnější," řekl Holubec.

"Tomáš už si takový výsledek zasloužil, protože je hodně pracovitý. Udělal mi radost zejména střelbou, protože v obou položkách patřil k rychlejšímu průměru startovního pole. Ukazuje to na jediné. Když střílí v rytmu, střílí bezchybně," uvedl trenér reprezentace Ondřej Rybář na svazovém webu. "Překvapilo mě, jakou si Tomáš přivezl formu z IBU Cupu v Novém Městě. Dobře už běžel i ve vytrvalostním závodě a dnes zvládl finiš v třináctém nejlepším čase," dodal Rybář.

Bodovali také další tři Češi

Také další tři čeští reprezentanti si připsali body do průběžného pořadí SP. Devatenáctý doběhl Ondřej Moravec, který jednou minul. Jaroslav Soukup byl se dvěma chybami na střelnici šestadvacátý a Michal Šlesinger se dělil o 39. příčku, když po dvou trestných kolech ztratil na vítěze dvě minuty.

Šlesingera připravil o lepší umístění pád v závěrečném sjezdu. "Michal spadl v nejtěžším sjezdu trati a zrovna na jeho konci. Přišel zhruba o 25 sekund nejen samotným pádem, ale především kvůli ztrátě rychlosti při nájezdu do dalšího stoupání," uvedl Rybář. "Taková ztráta je ve sprintu strašně moc. A mrzí to dvojnásob, když si uvědomíme, že o tyto sekundy přišel vlastně i do stíhacího závodu,"dodal.

Češi se po vydařeném závodě posunuli v Poháru národů již na sedmou pozici. V průběžné klasifikaci o jeden bod přeskočili Švédy.

Vítězný Berger se z triumfu radoval poprvé v sezoně a pošesté v kariéře. Jednomu z nejrychlejších běžců mezi biatlonisty pomohla bezchybná střelba, která se mu v této sezoně příliš nedařila. Druhý doběhl se ztrátou 21,7 sekundy Francouz Martin Fourcade a třetí byl Rus Ivan Čerezov.

Světový pohár v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):
Muži - sprint na 10 km:
1. Berger (Nor.) 23:55,1 (0 tr. kol), 2. M. Fourcade (Fr.) -21,7 (0), 3. Čerezov (Rus.) -23,8 (0), 4. Svendsen -47,4 (1), 5. Bö (oba Nor.) -49,9 (2), 6. Sumann (Rak.) -56,6 (0), 7. Greis (Něm.) -57,1 (2), 8. Ferry (Švéd.) -57,2 (1), 9. Hallenbarter (Švýc.) -59,5 (0), 10. Holubec -1:01,8 (0), ...19. Moravec -1:25,3 (1), 26. Soukup -1:31,8 (2), 39. Šlesinger (všichni ČR) -2:00,1 (2).
Průběžné pořadí SP (po 11 z 26 závodů): 1. Bö 529 b., 2. Svendsen 497, 3. Björndalen (Nor.) 362, 4. Greis 345, 5. M. Fourcade 343, 6. Usťugov (Rus.) 295, ...20. Šlesingr 196, 37. Soukup 96, 51. Moravec 47, 52. Holubec 44, 62. Vítek (ČR) 31.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.