Rubriky:

Lyže a snowboard

VIDEO: Hrůzný pád přerušil trénink na slavný sjezd. Grugger utrpěl těžký úraz hlavy

20. ledna 2011 12:02 - KITZBÜHEL

Rakouský lyžař Hans Grugger měl v dnešním tréninku na slavný sobotní sjezd v Kitzbühelu pád, při němž utrpěl těžké zranění hlavy. Devětadvacetiletý specialista na rychlostní disciplíny ztratil při nehodě vědomí a z trati ho odtransportoval vrtulník do nemocnice v Innsbrucku, kde se musel podrobit naléhavé operaci.

 

ČTK/AP

Po několikahodinovém zákroku neurochirurgického týmu byl Grugger přeložen na jednotku intenzivní péče, kde stráví noc. Informace o jeho stavu zveřejní lékaři podle Rakouského lyžařského svazu až v pátek. Dnes jeho vedení v prohlášení pouze konstatovalo, že operace byla úspěšná.

Grugger, vítěz čtyř sjezdů Světového poháru, upadl brzy po startu v pasáži zvané "Myší past". Po skoku se ve vzduchu přetočil a spadl hlavou na zledovatělou sjezdovku Streif. "Utrpěl mozko-lebeční trauma, zranění hrudníku a nereagoval na slova," řekl krátce po transportu lyžaře mluvčí Rakouského lyžařského svazu Markus Aichner.

Trénink, v němž zajel 27. čas český lyžař Ondřej Bank, byl po Gruggerově pádu na půl hodiny přerušen.

Výsledky tréninku na sjezd SP lyžařů v Kitzbühelu
1. Cuche (Švýc.) 2:01,12, 2. Innerhofer (It.) -0,37, 3. Streitberger (Rak.) -1,18, ...27. Bank (ČR) -3,89.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.