Rubriky:

Lyže a snowboard

Sjezdař Kucera se chystá na návrat, v Cortině je předjezdcem

20. ledna 2011 17:19 - CORTINA D´AMPEZZO

Úřadující mistr světa ve sjezdu Kanaďan John Kucera se pomalu chystá po dlouhé zdravotní přestávce na návrat k závodnímu lyžování. Na začátku minulé sezony si zlomil levou nohu, a třebaže ještě není jeho končetina ve stoprocentním pořádku, o víkendu se představí jako předjezdec při závodu SP žen v Cortině.

"Chci si zkusit získat zase nějaký cit pro rychlost," řekl Kucera. Podle svých slov by se k samotnému závodění chtěl vrátit nejdříve v březnu v Kvitfjellu, případně pak až v dalším ročníku. Zatím počítá dál s testováním svých schopností v roli předjezdce a přípravou s kanadským týmem.

Šestadvacetiletý lyžař s českými předky má na svém kontě jedno vítězství v super-G v rámci Světového poháru, o životní výsledek se postaral předloni na MS ve Val d'Isere, kde vyhrál sjezd.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.