Rubriky:

Lyže a snowboard

Čeští skokani byli ve Willingenu osmí, vyhráli Rakušané

29. ledna 2011 18:16 - WILLINGEN

Čeští skokani na lyžích obsadili v závodě Světového poháru družstev na můstku ve Willingenu osmé místo. Zvítězili suverénní Rakušané před Němci a Poláky.

 

ČTK/AP

České kvarteto Jakub Janda, Borek Sedlák, Jan Matura a Roman Koudelka se přetahovalo v desetičlenném poli s Ruskem a Itálií o postup do elitní osmičky, která absolvovala i druhé skoky. Češi nakonec osmé místo uhájili, zbylých sedm soupeřů jim však výrazně bodově uniklo. Krok se špičkou dokázal držet pouze Koudelka, který předvedl skoky dlouhé 129 a 134 metrů.

Rakušané vyhráli s bezpečným náskokem 45 bodů a jejich bezkonkurenční výkon uzavřel nejdelším skokem dne Thomas Morgenstern (143,5 m). Na druhou příčku se dostalo Německo až v závěrečné sérii, kdy Severin Freund přeskočil Adama Malysze o 5,5 metru.

Skokanský Světový pohár pokračuje ve Willingenu v neděli závodem jednotlivců, do kterého se kvalifikovalo všech šest českých reprezentantů.

Závod družstev SP ve skocích na lyžích ve Willingenu (Německo):
1. Rakousko (Schlierenzauer, Koch, Kofler, Morgenstern) 1071,8 b., 2. Německo (Uhrmann, Schmitt, Neumayer, Freund) 1025,1, 3. Polsko (Stoch, Zyla, Hula, Malysz) 1015,7, 4. Norsko 1010,9, 5. Finsko 954,5, 6. Japonsko 954,4, ...8. Česko (Janda, Sedlák, Matura, Koudelka) 869,8.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.