Biatlonista Vávra vybojoval na MS juniorů zatím nejlepší výsledek

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Biatlonista Vlastimil Vávra obsadil ve vytrvalostním závodě na 15 km na mistrovství světa juniorů v Novém Městě na Moravě 14. místo. Postaral se tak o zatím nejlepší český výsledek na šampionátu.

Vávra sice protrhl dosavadní nepodařené vystoupení mladých českých biatlonistů, spokojený však se svým umístěním nebyl. "Nebyl jsem v běžecké formě. Od prvních metrů byl pro mě dnešní závod špatný," uvedl.

Po bezchybné úvodní střelbě doplatil na dva špatné zásahy při střelbě vstoje. "Byl jsem překvapený, že terče nespadly. Musely to být hodně těsné rány," řekl Vávra, který si nakonec připsal tři trestné minuty.

Pro zlato si doběhl Francouz Simon Desthieux, v závodě žen na 12,5 kilometru získala už třetí zlatou medaili Italka Dorothea Wiererová. Z českých biatlonistek dosáhla nejlepšího výsledku Monika Vítková, která obsadila 24. místo.

Biatlonistka z Jilemnice litovala zejména chyb vstoje. "Doufala, jsem v lepší střelecký výkon," komentovala čtyři chyby z dvaceti ran Vítková, která startuje v juniorské kategorii prvním rokem. Nejrychleji z českého týmu běžela Jitka Landová, ale sedm střeleckých chyb ji odsunulo na 30. místo.

MS juniorů v biatlonu v Novém Městě na Moravě:
Junioři (15 km): 1. Desthieux (Fr.) 41:36,6 (2 trestné minuty), 2. Doll (Něm.) -27 (4), 3. Jakušov (Rus.) -32,4 (2), ...14. Vávra -3:22,4 (3), 23. Krčmář -4:00,8 (5), 27. Janoušek -4:07,1 (5), 37. Exler (všichni ČR) -5:11,9 (5).
Juniorky (12,5 km): 1. Wiererová (It.) 40:56,8 (2), 2. Galichová (Rus.) -25,4 (1), 3. Vigneronová (Fr.) -1:14,7 (1),... 24. Vítková -7:18,4 (4), 30. Landová -8:13,1 (5), 48. Šlechtová -10:12,5 (7), 62. Puskarčíková (všechny ČR) -13:38,5 (9).