Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžař Raich si v soutěži družstev vážně poranil koleno a jde na operaci

16. února 2011 14:29 - GARMISCH-PARTENKIRCHEN

Rakouský lyžař Benjamin Raich utrpěl v soutěži družstev na mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu vážné zranění levého kolena a ještě dnes se podrobil operaci.

Dvojnásobný olympijský vítěz z Turína 2006 se zranil hned v první čtvrtfinálové jízdě duelu s Chorvatskem. Podle vyjádření rakouského svazu má dvaatřicetiletý Raich natržený přední zkřížený vaz, odtrženou chrupavku a trhlinu v menisku.

Pro Raicha znamená první vážné zranění v kariéře ztrátu možnosti bojovat o medaile v obřím slalomu a slalomu speciál. I přes prvotní rozčarování však své zranění považuje za nevýznamné v kontextu údělu krajana Hanse Gruggera, jenž si minulý měsíc poranil v Kitzbühelu hlavu, žebra a plíce.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.