Rubriky:

Lyže a snowboard

Zlatá lyže se o víkendu poběží ve stínu mistrovství světa

24. února 2011 12:38 - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Ve stínu mistrovství světa v Norsku vyvrcholí od pátku do neděle závodem o Zlatou lyži RWE běžecká sezóna na Vysočině. Letošní ročník je opět součástí Kontinentálního poháru a seriálu FIS Slavic Cup, jehož druhé pokračování bude 19. a 20. března v Kremnici. V příštím roce by se měl do Nového Města vrátit Světový pohár, závod o Zlatou lyži je zařazen v předběžném kalendáři mezinárodní federace FIS.

V třídenním programu změří síly přes 130 běžců z pěti zemí. "Samozřejmě nejlepší jsou v Norsku na mistrovství světa. Do okruhu favoritů se řadí čeští závodníci Aleš Razým, Jan Krška a mezi ženami Eva Skalníková," řekl ředitel závodu Josef Gabriel. Novoměstské tratě jsou z velké většiny pokryty technickým sněhem.

V pátek jsou na programu sprinty klasickou technikou, v sobotu závod žen na 7,5 km a mužů na 15 km klasicky. V neděli se poběží stíhací závody mužů na 7,5+7,5 km a žen na 5+5 kilometrů.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.