Rubriky:

Lyže a snowboard

Skokané na závěr SP v Planici skončili šestí, nejlépe v sezóně

19. března 2011 12:23 - PLANICA

Družstvo českých skokanů na lyžích zakončilo Světový pohár nejlepším výsledkem v sezóně. Kvarteto Jakub Janda, Borek Sedlák, Jan Matura a Roman Koudelka obsadilo na letech v Planici šestou příčku. Suverénně vyhráli favorizovaní Rakušané.

České družstvo v sobotu podržel především Roman Koudelka. Šestnáctý muž individuálního pořadí SP zachránil tým před vypadnutím, když ho letem dlouhým 203,5 metru v závěrečné sérii prvního kola vytáhl z posledního desátého místa na osmé. Do druhého kola Češi postoupili na úkor Italů o bod a půl.

Na šestou pozici dostal české družstvo hned v první sérii Janda a zbylí členové nejlepší výsledek zimy udrželi. I v druhém kole byl tahounem týmu Koudelka, jenž o tři metry překonal magickou dvousetmetrovou hranici.

Čeští skokané si tak připsali nejlepší umístění od páté příčky, které dosáhli přesně před rokem právě v Planici na mistrovství světa v letech. V SP byli šestí loni v lednu v Oberstdorfu.

Olympijští vítězové a mistři světa Rakušané ve složení Thomas Morgenstern, Andreas Kofler, Martin Koch a Gregor Schlierenzauer zvítězili o 135,5 bodu před Nory, což je největší náskok ve Světovém poháru v historii. Třetí skončili domácí Slovinci.

Sezónu zakončí nedělní individuální závod na Letalnici pro třicítku nejlepších v SP.

SP v letech na lyžích v Planici (Slovinsko) - družstva:
1. Rakousko (Morgenstern, Kofler, Koch, Schlierenzauer) 1669,9 b., 2. Norsko (Romören, Evensen, Bardal, Hilde) 1534,4, 3. Slovinsko (Prevc, Tepeš, Damjan, Kranjec) 1488,6, 4. Polsko 1449,7, 5. Německo 1382,8, 6. Česko (Janda, Sedlák, Matura, Koudelka) 1357,7.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.