Rubriky:

Lyže a snowboard

Skvělá Vlhová vyhrála další závod. Ledecká až v páté desítce

26. listopadu 2020 19:05 - Lech/Zürs

Petra Vlhová vyhrála paralelní obří slalom Světového poháru v rakouském středisku Lech/Zürs a ve čtvrtém závodu sezony slaví třetí triumf. Slovenská lyžařka, bronzová z úvodního obřího slalomu v Söldenu, ve finále porazila Američanku Paulu Moltzanovou.

 

Giovanni Auletta, ČTK/AP

České závodnice se v Rakousku v dopolední kvalifikaci do finálové šestnáctky pro vyřazovací boje nevešly. Martina Dubovská obsadila v součtu dvou jízd 33. pozici, Ester Ledecká skončila na 44. místě.

Pětadvacetiletá Vlhová prošla z kvalifikace třetím nejrychlejším časem, ve vyřazovacích jízdách pak zvládla všechny těsné souboje. Osmifinále s Adrianou Jelinekovou z Nizozemska i čtvrtfinále s Italkou Federicou Brignoneovou vyhrála v součtu dvou jízd o čtyři setiny sekundy, v semifinále přešla přes Švédku Saru Hectorovouu o pouhou setinu.

Skvělá Dubovská zářila ve Finsku. Další vítězství pro Vlhovou

"Každá jízda byla jako finále. Holky jsou pořádně rychlé. Ale jsem taky a vyhrála jsem. To je něco úžasného," řekla v cíli po vyhlášení Vlhová.

Ve finále vyhrála nad Moltzanovou první jízdu. Ve druhé sice Američanka, pro niž bylo dosud maximem v SP desáté místo z úvodu sezony v Söldenu, ztrátu stahovala, v závěru ale upadla. "Dnes jsem doufala v místo v první třicítce," řekla Moltzanová. Třetí příčku obsadila švýcarská vítězka kvalifikace Lara Gutová-Behramiová.

V pátek pojedou paralelní závod muži a na startu bude i Kryštof Krýzl.

SP ve sjezdovém lyžování v Lech/Zürs (Rakousko): 
Ženy - paralelní obří slalom:  
1. Vlhová (SR)  
2. Moltzanová (USA)  
3. Gutová-Behramiová (Švýc.)  
4. Hectorová (Švéd.)  
5. Bassinová (It.)  
6. Stjernesundová (Nor.)  
7. Brignoneová (It.)  
8. Mörzingerová (Rak.)  
9. Gasienicová-Danielová (Pol.)  
10. Jelinková (Niz.)  
...33. Dubovská  
44. Ledecká (obě ČR).  
Průběžné pořadí SP (po 4 z 34 závodů):  
1. Vlhová 360
2. Gisinová (Švýc.) 175
3. Bassinová 158
4. Liensbergerová (Rak.) 135
5. Shiffrinová (USA) 125
6. Brignoneová 123
...19. Dubovská 48
44. Ledecká 11
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.