Rubriky:

Lyže a snowboard

Běžecký SP bude do konce roku kvůli covidu bez norských lyžařů

1. prosince 2020 13:48 - Oslo/Praha

Prosincové závody Světového poháru v běhu na lyžích v Davosu a Drážďanech budou bez účasti norské reprezentace. Vedení svazu dnes oznámilo, že kvůli současné koronavirové situaci v Evropě své týmy do Švýcarska a Německa nevyšle. Jistá zatím podle funkcionářů není ani účast zástupců lyžařské velmoci na lednové Tour de Ski, která se tradičně pojede ve Švýcarsku a v Itálii.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Naším hlavním cílem v této lyžařské sezoně je mistrovství světa v Oberstdorfu," řekl šéftrenér běžeckého úseku Espen Bjervig.

Už v pondělí se vzdali účasti ve zbývajících závodech v letošním kalendářním roce Johannes Klaebo, jenž po úvodních třech závodech v Ruce vede Světový pohár, a Emil Iversen. Důvodem byly mimo jiné jejich zkušenosti s koronavirovými opatřeními z úvodní zastávky ve Finsku. Další cestování na větší vzdálenosti podle nich přinese jen zvýšení kontaktů mezi lidmi a větší riziko nákazy.

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Snahu vyhnout se onemocnění vyzdvihl jako jeden z hlavních důvodů pauzy i Bjervig. "Navíc k riziku cestování jsme si ověřili, že je v závodních areálech těžké si udržet potřebný odstup a vyhnout se kontaktům. Plíce jsou pro vytrvalostní sportovce pracovní nástroj a dopady covidu-19 stále pořádně neznáme. Proto musíme přijmout preventivní opatření," řekl Bjervig.

Před dalším zapojením norských reprezentantů do seriálu SP zváží vedení svazu aktuální epidemickou situaci. Z úvodních šesti závodů v Ruce vyhráli norští lyžaři a lyžařky pět.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

ČT sport Crans Montana - super-G žen dnes 12:00
20210124T12:00:00+0100
Crans Montana - super-G žen
Crans Montana - super-G žen
Crans Montana - super-G žen

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.