Rubriky:

Lyže a snowboard

Ledecká už má náhradu za oblíbeného kouče! Kdo jí má dodat klid?

7. prosince 2020 10:55 - Praha/Sv. Mořic

Tajemství odhaleno! Novým lyžařským trenérem Ester Ledecké je úspěšný kouč Franz Gamper pocházející z italského Ultenu. Informoval o tom Radiožurnál.

 

Vermont/Ondřej Pýcha

Ledecká sice letos ještě žádný rychlostní závod neodjela, dvojice super-G ve švýcarském Svatém Mořici byla o víkendu odložena, ale na její tréninky už dohlíží po boku hlavního kouče Tomáš Banka nový muž.

V minulosti plnil tuto roli Bankův bratr Ondřej, bývalý úspěšný závodník, jenž měl na starosti hlavně ideální závodní stopu. Po sezóně se ale rozhodl trávit víc času s rodinou a hledal se jeho nástupce. Ledecká jméno nového kouče, jehož vybírala spolu se svým sponzorem, dlouho nechtěla prozradit.

Franz Gamper na archivním snímku.

archive.saslong.org

„Výběr šel mimo mě. Já měl vybraného Rolanda Assingera, který pracoval u rakouských sjezdařek a šel by do toho. Známe se, ale Red Bull chtěl někoho jiného. Už na jaře mě ujistili, že ho také znám a nemám být nervózní, a je to tak, jsem s ním spokojený," řekl Právu na začátku sezony Tomáš Bank.

Zkušenosti s olympijskými vítězi

Až nyní vyšlo najevo, že novým členem týmu je Gamper, tedy muž, který vedl reprezentační týmy Německa, Kanady, Švýcarska a v posledních letech působil u Norů, kde tak byl u úspěchů olympijských vítězů Aksela Lunda Svindala či Kjetila Jansruda.

„Má zkušenosti s výhrami s muži i ženami, trénoval také Deborah Compagnoniovou, zkušeností má moc. S Franzem za zády bude Ester daleko klidnější a bude mít rovnocennou náhradu za Ondru," řekl Tomáš Bank Radiožurnálu.

České hvězdy přijdou o MS a olympijskou generálku. Ledecká má ale výhodu

Ledecká se nyní přesune na snowboard, na němž by měla jet v sobotu v italské Cortině d´Ampezzo, na lyžích jsou před Vánoci na programu sjezdy a super-G ve francouzském Val d´Isere.

sob, Sport.cz, Právo

ČT 2 Crans Montana - sjezd žen konec
20210122T13:15:00+0100
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen
ČT sport Crans Montana - sjezd žen dnes 10:00
20210123T10:00:00+0100
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.