Úvod SP běžců na lyžích vynechají vedle Bauera i české ženy

16. listopadu 2011 13:19 - SJUSJÖN

Nejen Lukáš Bauer, ale také obě české reprezentantky Eva Nývltová a Ivana Janečková vynechají úvodní závod nové sezony Světového poháru v běhu na lyžích, který se o víkendu pojede v norském Sjusjönu. Ten nahradil na poslední chvíli Beitostölen, kde není sníh. V Sjusjönu je trať s umělým sněhem připravena.

"Vinou špatných sněhových podmínek jsme nemohli trénovat venku na sněhu. A obě holky měly skoro třítýdenní výpadek, proto jsme se rozhodli sever zrušit," vysvětlil v tiskové zprávě svazu kouč žen Jiří Šimůnek.

Nývltová měla problém s přetrženou šlachou v chodidle, kterou si poranila při silničním běžeckém závodu Běchovice-Praha, Janečková brala kvůli zánětu antibiotika. Obě už jsou v pořádku a ztrátu v tréninku dohánějí.

Bauer svou účast v Norsku zrušil v týdnu kvůli tomu, že měl manko v přípravě kvůli nachlazení, a do seriálu naskočí příští týden ve finském Kuusamu. Ženy pak ještě o týden později v Düsseldorfu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.