Štafeta biatlonistů byla v Hochfilzenu sedmá

11. prosince 2011 12:07 - HOCHFILZEN

České kvarteto biatlonistů Zdeněk Vítek, Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr obsadilo sedmé místo v prvním štafetovém závodu sezony Světového poháru. V Hochfilzenu v neděli vyhráli mistři světa a olympijští vítězové Norové.

 

Ints Kalnins, Reuters

Češi se v závodě vyvarovali trestných okruhů, nicméně celkem sedm dobíjení na prvních dvou úsecích je zpomalilo. Vítek předával jako sedmnáctý Soukupovi, jenž vyslal třetího člena štafety Moravce na trať jako třináctého.

Moravcovi se podařilo dostat štafetu do desítky. I díky tomu, že pouze jednou dobíjel na položce vestoje, předal Šlesingrovi na deváté pozici a český finišman potvrdil pozici šestého muže hodnocení SP. Na střelnici měl stejnou bilanci jako Moravec a dojel do cíle v poklidu na sedmém místě. Na šesté Němce ztratili Češi minutu, před osmým Běloruskem měli náskok deseti sekund.

Norové zvítězili i bez slavného Oleho Einara Björndalena a navzdory faktu, že Lars Berger na druhém úseku musel absolvovat trestný okruh. Finišman Tarjei Bö měl v cíli náskok 13,9 sekundy před Ruskem, třetí místo vybojovali Francouzi.

Závod žen se pojede od 14:30.

SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):
Muži - štafeta 4x7,5 km
1. Norsko (Brattsveen, Berger, Svendsen, Bö) 1:14:52,9 (1 tr. okruh+7 dobíjení),
2. Rusko (Šipulin, Makovějev, Usťugov, Malyško) -13,9 (0+5),
3. Francie (Jay, S. Fourcade, Boeuf, M. Fourcade) -31,0 (0+6),
4. Švédsko -43,7 (0+7),
5. Rakousko -58,9 (0+5),
6. Německo -1:18,7 (1+10),
7. ČR (Vítek, Soukup, Moravec, Šlesingr) -2:14,9 (0+9).
14:30 Štafeta 4x6 km ženy.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.